| ShadowStar a întrebat:

Mi-ar plăcea ca in viitor să fac ceva ce ține de biologie, dar nu vreau sa merg pe ceea ce ține de medicină.
Am altă șansă undeva cu șanse de viitor?

6 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Pe langa raspunsurile date de colegi, mai adaug eu : microbiolog sau biolog marin.

https://ro.eferrit.com/ce-inseamna-sa-fii-biolog-marin/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biochimie, lucrezi în laboratoare de analize medicale. Acolo vreau să merg eu. Poți să te faci biolog sau biochimist și studiezi tot felul de chestii în laborator.

| isemilia a răspuns:

Avand in vedere ca in Romania cercetarea scartie, as spune ca o cariera de profesor / profesoara e cea mai ok, dar depinde daca iti plac elevii / studentii. Mai e si bioinginerie, dar daca vrei doar biologie as spune cadru didactic

| Den1sa a răspuns:

Ai putea biolog si nu are nici o treaba cu medicina

| Anonimu7041 a răspuns:

Facultatea de Biotehnologii sau Științe Inginerești Medicale (Poli dacă stai în Buc)

| Angelicc a răspuns:

Ai putea : profesor (nu stiu cat de convenabil ți se pare, ieși cu ceva bani).