| mgtow a întrebat:

Mi s-a oferit alt loc de munca cu salariu mai bun (duc marfuri periculoase ADR) nimic mai mult dar sunt ocazii cand trebuie sa pornesc pe la 4 - 5 - 6 dimineata. Deci m-as trezi la 3 daca incep la 4 si tot asa depinde de ora. E rau pentru organism trezitul la orele alea 3 - 4 - 5 dimineata pe termen lung? Doar ma bag la somn ziua sa prind 8h de somn.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Orice trezire bruscă și forțată, când somnul a fost incomplet e ca un bici pentru creier. De sănătatea creierului, depind sănătatea întregului organism. Cu timpul te obișnuiești să compensezi cu somn la alte ore ale zilei. Dar la termen lung, e rău, care se va manifesta sub formă de imunitate scăzută, etc.

| mgtow explică (pentru sadrian46):

Cand vin acasa fac miscare 1h inainte de somn si 50 - 100 flotari. Asta ar fi un + pentru organism

| sadrian46 a răspuns (pentru mgtow):

Da, este bine. Eu nu am spus să renunți la acea meserie mai bănoasă, care te obligă să te scoli la ore timpurii. Doar că nu este un program pentru toată viața.

| mgtow explică (pentru sadrian46):

Vreo 10 ani sa zicem dupa mas retrage in tara poate max 13. Apoi as pleca pe autobuz si acolo tot asa e oraru in 2 schimburi numa ca mas scula pe la 5 dimineata as sta aproape de baza