| Abracadabra22222 a întrebat:

Mi s-a spus ca dupa ce termin postliceala la care sunt, pot aplica la o universitate de medicina si se echivaleaza acesti 3 ani de postliceala. Este adevarat? In loc de 6-7 ani sa fac doar 3-4 doar de medicina? Noua ni s-a spus ca se poate face asta pentru ca materiile care se studiaza in primii ani de medicina le studiem si noi aici si de asta s-ar echivala, acum vreau sa stiu sigur, poate cineva stie mai mult decat am putut eu afla si m-ar putea ajuta? Vreau sa termin postliceala si daca am aceasta posibilitate sa continui cu medicina.Va multumesc

1 răspuns:
| debarasator63 a răspuns:

Nu poti. Poti sa faci facultatea de asistenti medicali. Daca vrei sa faci medicina o iei de la zero.