| gilbertmelki a întrebat:

Neata TPU!
As vrea sa ma mut de la liceul unde am intrat (Jean Monnet, stiinte ale naturii) la alt liceu cu o medie de 7 (eu am media 8.12)
Am luat aceasta decizie deoarece sunt foarte stresat...intru la 12 si ies la 7... fac foarte mult pe drum si principalul motiv este ca profesorii s-au cam pus pe mine straight face
Intrebarea mea era daca se poate acum, adica sem acesta. Am vorbit cu directoarea liceului unde vreau sa merg si a spus ca locuri mai sunt si ma primeste.
Ce ar trebui sa fac in continuare?

Multumesc multwinking

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula transferul se face dupa semestrul I. Daca directoarea a spus ca te primeste depune cererea de transfer si la liceul tau si daca este aprobata te vei putea transfera. Numai bine!

| Altintop a răspuns:

In ce clasa esti? Eu vreau sa ma mut la acest liceu, tot la stiinte ale naturii, dar eu sunt clasa a 10-a, poate din intamplare si tu esti tot clasa a 10-a si imi poti da mai multe detalii...

| gilbertmelki explică (pentru Altintop):

Eu sunt clasa a 9a.

| Altintop a răspuns (pentru gilbertmelki):

Am vazut ca ultima medie de admitere a fost 8.44, iar tu ai media 8.12? A scazut din medie liceul? Sau ai media 8.12 in momentul asta, in clasa a 9-a?

| gilbertmelki explică (pentru Altintop):

8.44 a fost ultima medie de anul trecut.
Anu acesta ultima medie a fost 7.90.
Acum intelegi?

| Altintop a răspuns (pentru gilbertmelki):

Da, inteleg. Imi poti da niste ponturi cu privire la liceul respectiv? Cum sunt profesorii, cum sunt elevii de clasa a 10-a in special, de preferat aia de la stiinte ale naturii. Sunt tocilari multi, destepti, incompetenti s.a. marea majoritate a elevilor?

| iMiss a răspuns:

Te poti transfera pana se face catalogul. Asa au facut 2 colegi de la mine din clasa.

| gilbertmelki explică (pentru iMiss):

S-a facut catalogulm straight face