| prizeFTW a întrebat:

Nişte avocaţi pe aici? Cât se câştigă pe lună? Ce facultate trebuie făcută? Îmi explică şi mie cineva? Adică ai un salariu fix sau depinde câte cazuri ai? Fiecare client plăteşte pentru serviciul acordat în parte? Lăsaţi şi un email de contact am multe întrebări aş vrea să ajung avocat!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie facuta facultatea de drept. Asta n-ar fi mare problema. Intrarea in baroul avocatilor este mai complicata deaorece trebuie platiti bani multi pentru stagiatura facuta la un avocat. Adica te duci il slujesti pe un avocat si tot tu trebuie sa-l platesti. Castigurile sunt nelimitate. Fura astia cu toptanul. Iti cere 1000 lei pentru un proces si declara 100 la instanta. Deoarece taie numai pentru 100 chitanta tu-ti recuperezi cheltuielile in proportie de numai 10%. E o meserie buna!

2 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

1. nu aici doar copii si brancandieri
2. 8000 ron luna
3. de marketing si secretariat
4. 2+2=4
5. daca te culci cu sefu iti mareste salariul la 9000.
6. depinde daca e cash se ofera oral daca e pe card se ofera anal
7. urgente@SRI.com

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Pentru a ajunge avocat, trebuie sa urmezi dreptul.
Apoi, sa faci si masteru'.
Sa stai pe langa un avocat, ca sa prinzi experienta.
Pretul ti-l faci tu. Tu hotarasti cat ceri!
Succes!
Si inca ceva. Nu trebuie sa faci o meserie doar pentru bani, trebuie sa-ti si placa.