| carmenatyla5689 a întrebat:

No bun...care e diferenta intre FACULTATE si COLEGIU? Care dinre cele doua este alegerea cea mai buna? Si care sunteti la asistenta? Ce pareri aveti? Va place? Credeti ca e de viitor? Si ar fi minunat daca sunteti sau aveti informatii despre asistenti executivi sau consultanti happy THX

Răspuns Câştigător
| Agent47 a răspuns:

Colegiul este un liceu foarte bun unde intra persoane cu medie foarte mare ( peste 9.65 in medie ) cu o rata de promavibilitate de aproape 100% in fiecare an. Un exemplu de colegiu e Colegiul National Mircea cel Batran din Constanta. Facultatea sau Universitatea e urmatoarea scoala pe care o poti face dupa liceu unde te specializezi pe un anumit sector ex: finante-banci, electronica, psihologie, inginerie etc... Un exemplu de facultate e facultatea Spiru Haret ( e praf ) sau daca vrei o facultate buna e Facultatea Ovidius din Constanta. Exemplele ti-le-a dat pentru ca eu stau in C-ta

| carmenatyla5689 explică (pentru Agent47):

Am inteles. Imi place mult raspunsul tau.

Apreciez mult timpul oferit pentru a raspunde

| Agent47 a răspuns (pentru carmenatyla5689):

Imi dai funda?

4 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

In primul rand, colegiul e tot liceu, dar unul dintre cele mai bune din oras.
Amandoua sunt importante, si nu se poate una fara cealalta(de fapt se poate sa faci doar liceul, dar nu ajungi nimic.)

| Seby90 a răspuns:

Colegiul este ca si liceul, jesus. Colegiul este un liceu care a avut promovabilitate peste n% pentru o perioada de x ani.