| Cineva1233 a întrebat:

Nu cred că cineva îmi va răspunde așa rapid dar mâine încep gimnaziul cu o diriginta noua și colegi noi. Problema este că nu știu diriginta, colegii sau clasa in care voi învăța. Cum sa mă descurc?
Nu îmi mai am prietenii buni in clasă...
Chiar daca nu am răspunsuri acum poate ajut alți copii cu întrebarea aceasta❤️
Sper sa incepeti anul bine în forță! ❤️

Răspuns Câştigător
| ioana748 a răspuns:

Buna,
Ce sa faci? Afli clasa la care esti, mergi acolo, dai buna ziua Doamnei, zambesti ca si cand saluti pe toata lumea si stai putin in observare.
Incerci sa ai putina conexiune cu un coleg/a de banca.
Cu totii veti avea emotii, vei fi in aceeasi situatie cu ceilalți colegi.
Forta si tie si sa ai un an cat mai bun si prieteni de bine❤️

| ioana748 a răspuns (pentru ioana748):

Multumesc pentru funda❤️

6 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Forța fie cu tine!

| Cipi1212 a răspuns:

Ar fi trebuit să ai aceeași colegi ca in primele 4 clase.

| Cineva1233 explică (pentru Cipi1212):

Știu dar am intrat la intensiv engleză și i-au adunat din mai multe clase

| Denisa83973q a răspuns:

Ar trebui să ai aprp aceiași colegi.Incearca mâine sa întrebi pe cineva, inițial pe doamna directoare și îți spune ea unde să te duci. Daca nu e nici ea acolo încearcă să o găsești singura, unde scrie clasa ta pe ușă acolo te duci.Ii dai un buchet de flori doamnei și încearcă să vorbești cu toți ca să îți faci prieteni. Daca o sa fii timidă, nu o să ai prieteni.

| Anon1mus69476 a răspuns:

Și eu incep maine liceul,
Colegii noi, profesorii noi da na chiar de sunt mai timid trebuie sa mă deschid, sa vorbesc și cu persoane noi ca de altfel aș rămâne singur 4 anii și cine ar vrea asemenea lucru big grin