| XatomisX a întrebat:

Nu ma pricep deloc la chimie dar imi place mult biologia si vreau la dau la medicina pot alege fizica in loc de chimie?

6 răspunsuri:
| NemNUZ a răspuns:

Nu, din pacate anatomia si biochimia sunt de baza si trebuie stiute foarte bine daca vrei sa intri la medicina, dar stai calm nici de fizica nu scapi laughing, oricum daca chiar vrei sa ajungi medic o sa le repeti pana le stii si nu o ti se para greu.

| GGUESS a răspuns:

Nu stiu precis, dar mai bine sa le inveti pe amandoua!

| bogdiy a răspuns:

Nu stiu nu cred

| Raulito2109 a răspuns:

Din pacate NU! http://adf.ly/IOUyG (astepti 5 sec si dai sari peste)

| lolium a răspuns (pentru Raulito2109):

Ma deruteaza raspunsul tau straight face

| lolium a răspuns (pentru Raulito2109):

Depinde de facultatea la care vrei sa te duci... fiecare are reguli proprii de admitere... dar in general poti sa alegi intre fizica si chimie. si mie mi se pare destul de grea chimia, tocmai de aceea vreau de asemenea sa aleg fizica.