| 0ffliner a întrebat:

Nu stiu ce sa devin in viitor, eu doresc sa ma duc si la facultatea de arhitectura dar si la facultatea de informatica, punteti sa imi ziceti, care cariera este mai profitabila, si mai placuta?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Mai placuta ar fi arhitectura dupa parerea mea, banoase sunt amandoua la un moment dat numai ca la arhitectura ceva mai tarziu, dupa mai multa munca si cu mai multa munca. Ar fi mai simplu si mai accesibil la informatica, la arhitectectura se intra extrem de greu, sunt locuri mai putine ca la info. Cu informatica poti practica oricand, oriunde, cu arhitectura e ceva mai greu daca vrei sa pleci din tara - cei cu informatica pleaca gramezi - sau lucreaza de acasa pentru oricine din lume. Deci daca nu-ti place mai mult arhitectura, mie mi se pare mai bine de ales informatica. Oricum, succes, orice ai alege!

3 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Ceea ce-ti place tie mai mult.As opta pentru informatica.Intr-adevar din arhitectura se catiga destul de bine, dar gandeste-te daca vei avea clienti. Daca faci informatica te poti angaja la o firma de unde, de bine, de rau ai cu ce lua o paine.Este doar pareera mea! Fa ce-ti place tie!

| Cetateanulturmentat a răspuns:

Depinde cati ani ai tu acum si cat timp mai ai sa te gandesti... In fiecare dintre aceste domenii este foarte greu sa faci performanta, astfel incat sa nu te angajezi la firme de doi bani si sa cureti de virusi calculatoarele firmei sau, mai rau sa fi terminat arhitectura si sa nu poti face nimic.Asa ca, parerea mea e sa te decizi la un domeniu si sa-l muncesti mult. Si, din nou parerea mea e sa mergi spre informatica pentru ca in acest domeniu ai mult mai multe ramuri de care sa te agati dar in arhitectura ai o singura sansa, o nimeresti si esti "za best" sau mori de foame.

| taviyamato2 a răspuns:

As alege informatica