| Doarof3 a întrebat:

Nu știu ce sa fac, sunt din ce în ce mai stresată în legătură cu examenul plus ca oamenii din jurul meu nu mă ajuta deloc.Râd de mine în continuare și de defectul meu fizic, creându-mi o stare super rea.Nici nu mai pot învăța și îmi e frica ca o sa îmi dăuneze la evaluare.Ce sa fac sa invat mai mult? Am luat la simulări 8 la romana și 5 la matematica.Vreau sa iau note mai mari. Lucrez zilnic dar degeaba.Vă rog ajutati-mă. Chiar am nevoie de ajutor.Am încercat și cu pregătire în privat însă degeaba. crying

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Concentrează-te pe ce vrei să obții și nu te lasa intimidat. Dă-i inainte!

| minrest a răspuns:

Cei care rad de tine isi gasesc o satisfactie josnica pe seama ta, ei practic iti sunt inamici. Nu primi mesaje de la inamic. Tu vezi-ti de treaba ta, si lucreaza cat poti tu, ca lucrezi pentru tine. Nu primi nimic care te trage inapoi si te descurajeaza, nici de la colegi, nici de la parinti, nici de la tine. Asta este o lupta pe termen lung. Cine ramane pe pozitie castiga, nu le da satisfactie inamicilor.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Oamenii slabi vor cauta mereu sa puna bete-n roate sau chiar sa te doboare. Doar cei puternici ridică, restul cauta sa te "sape". Lucreaza, invata in continuare si va fi ok. Râd de tine fiindca atât ii duce capul, practic sunt retarzi happy. Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În general oamenii din jurul tău nu te vor ajuta. Obișnuiește-te cu asta.

| 2k18Tpu a răspuns:

Dă-mi mesaj privat

| Mih78585667 a răspuns:

Dă-mi mesaj cu contul tău de Facebook.
Sa vorbim...te rog.

| maxpaynelol a răspuns:

Buna, dă-mi un mesaj cu contul tau de Facebook sau Instagram, eu sunt tot a 8-a și am putea sta de vorba!

| AlexSinol a răspuns:

În primul rând trebuie să îi ignori. Asta am făcut și eu, și am luat examenul cu o notă bună, în jurul lui 9.
La română este nevoie de tocire multă, însă este foarte bine 8 la simulare, eu am avut 7. Deci la română cu siguranță vei lua o notă mai mare dacă continui în acest fel.
La matematică te sfătuiesc să te uiți la cursurile online. Pe mine m-au ajutat mult.
Toate cele bune și succes la examen!