| drivere a întrebat:

Nu stiu sa explic dar sper insa sa ca veti intelege intrebarea mea. Si anume, cum se numeste toate alea, fortele sau ceva de genu. Eu stiu doar una: fortele aeriene, restul nu le stiu, dar sper sa ma ajutati si sa mi le spuneti. Dau funda!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca te referi la toate ramurile unei armate acestea sunt, in principal, fortele terestre, maritime si aeriene. In cadrul acestora sau separat mai pot fi diverse unitati speciale.

1 răspuns:
| Baciu_Ioana_1993 a răspuns:

Ramurile armatei sunt:fortele aieriene, terestre si marine.