| anonim_4396 a întrebat:

Nu vreau un raspuns concret la intrebare, vreau doar sa imi spuneti ce parere aveti. In urmatoarele zile trebuie sa iau o decizie importanta. Am de ales intre CARIARA si IUBIRE. Am amanat cat am putut acest moment dar acum nu se mai poate. Am pus in balanta argumente pro si contra pentru ambele situatii, insa riscurile si satisfactiile sunt egale. Parintii mei ar vrea sa fac o facultate in alt oras, asta imi doream si eu inainte sa fiu cu prietenul meu.Fiind plecata nu cred ca relatia va merge(sunt 6 ani in care o sa trebuiasca sa ne asteptam unul pe altul). Acum insa cred ca banii nu imi pot aduce fericirea si degeaba o sa am o cariera frumoasa daca nu am cu cine sa impart satisfactiile. Imi vad viata alaturi de el, acum 2 luni m'a cerut in casatorie. avem planuri mari.Eu stiu ce imi doresc vreau sa fiu cu el insa nu stiu daca e intocmai bine. Parintii lasa decizia pe umerii mei nu ma influenteaza cu nimic.ce parere aveti?

6 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

Ai terminat acum liceul? ok, ma gandesc ca ai pana in 20 de ani.cum poti sa spui ca banii nu`ti aduc fericirea, si ca esti fericita doar daca il ai pe el? cine ti-a zis ca vei ramane pe vecie cu baiatul de acum? ai inncebunit? du`te la facultate si daca te iubeste va veni dupa tine(daca are posibilitatea). normal ca 6 ani nu va rezista relatia oricat ai vrea tu sau el.vezi cum faci poate mergeti amandoi in acelasi oras, nu poti sa ramai o ignoranta, fara studii superioare, doar pentru EL.

| DimLight a răspuns:

Depinde si cati ani ai. totusi nu poti gasi o solutie ca sa fie si el alaturi de tine sa iti continui si cariera?! poate doar banii nu pot sa iti aduca toata fericirea de care ai nevoie dar nici dragostea nu tine de foame.

| alexutsssa a răspuns:

Eu cred ca daca va iubiti cu adevarat el trebuie sa te astepte oricat ar fi nevoie altfel nu este iubire dupa parerea mea.

| geotechnical a răspuns:

Este destul de dificil sa faci alegeri la limita, iar daca parinti iti lasa sa iei tu decizia, ei fac un lucru foarte bun, pentru ca ai varsta la care trebuie sa iei tu deciziile, sa vezi uneori care sunt consecintele, daca el te iubeste cu adevarat te va sustine in ceea ce vrei sa faci tu, chiar daca vrei sa faci de exemplu medicina-tot 6 ani dureaza sau arhitectura, chiar daca tu o sa fii plecata la sute de km de el o sa fie telefon o sa puteti comunica nu cred ca o sa fie probleme, iar la 1-2 luni cred ca poti face si o vizita tu la el, sau el la tine si uite asa o sa zboare timpul fara sa iti dai seama
si hopa imediat au trecut 6 ani, o sa vezi ca asa o sa fie big grin

| Orafixa a răspuns:

Dupa parerea mea mai bine lasa facultatea locuri de munca se gasesc mai ales ca esit fata si in plus dac ai sani si ochi frumosi treci ca prin vant
mai bine rami cu elk, sa staid eparte de el 6 ani este un chin si pentur tine si pentur el + e barbat slabicunea lui cea mai mare e femeia dac avede una mai frumoasa ca tine hop top in bratele ei. Deci cred ca esti destul de desteapta c as afac alegerea corecta. Bafta

| SexyBarbieDoll a răspuns:

Daca il iubesti marita-te cu el. Facultate poti sa faci oricand, dar este mai greu sa dai peste o persoana care sa faca sacrificiile pe care le-a facut iubitul tau pentru tine.