| ionesculavinia77 a întrebat:

O fata poate sa devina lunetist?

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

A fi lunetist nu depinde numai de dorinta ta.Trebuie ca cineva avizat sa te recomande in urma unor evaluari serioase.Aceasta functie implica o pregatire multipla, incluzand domeniul matematicii, fizicii, psihologiei.Pentru milisecunda actionarii tragaciului e nevoie de ani de studiu.

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Printre cei mai renumiti lunetisi din al doilea razboi mondial s-au numarat si multe femei, in special in armata rosie.
Lyudmila Pavlichenko, Tanya Baramzina, Roza Shanina si altele.

| irbis a răspuns:

Cine spune ca nu poate?

| CataC a răspuns:

Doar sniper. happy

| Dismally a răspuns:

Da, poate, daca are calitatile necesare. Totusi nu este chiar asa usor ca in jocurile elecronice, cand vei tine prima data o PSL in mana vei intelege happy

| fatadedac a răspuns:

O fată poate să devină orice dorește ea! happy