| adela2012 a întrebat:

O femeie poate fii procuror? Mi-as dorii si eu sa devin. Ce ziceti?

6 răspunsuri:
| ALGator a răspuns:

Ai aizit de Codruța Kövesi?
Pune te pe învățat pentru asta. O să ai nevoie și de limba română.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a fi un bun procuror trebuie sa ai o conduita demna insa extrem de autoritara si nemiloasa. Natura meseriei reclama taria de caracter de a reusi "sa tai in carne vie" indiferent de cine este vorba. Foarte multe femei procuror isi desfasoara activitatea mai bine decat colegii lor de sex masculin. Daca te-ai hotarat si esti capabila sa respecte aceste conditii....Succes!

| Mayhem666 a răspuns:

Nu vad de ce nu ar fi. Poti sa devii, dar trebuie sa te pui serios pe invatat.

| Lalapisicutzalbe a răspuns:

Poti sa fii orce iti doresti.

| Lola05 a răspuns:

Evideeent!
Doar că vei avea foarte mult de muncă, să nu te aștepți ca drumul tău să fie ușor. Cea mai bună prietenă a mea e procuror, este o persoană foarte ambițioasă și deșteaptă și a ajuns unde și-a dorit după ani de muncă happy

| Drimmero a răspuns:

O femeie poate sa ajunga tot ce-i doreste inimioara ei smug.