| katahd01 a întrebat:

O intreabre la care am nevoie de detalii urgente . Cine poate sa imi spuna exact ce profesie poti avea dupa ce termini facultatea de farmacie .Este important intreb pentru logodnica mea incercam sa ne decidem amandoi . Multumesc anticipat va rog raspundeti numai la intrebare nu vreau sa vad pareri sau glume pe aceasta intrebare !

Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

In timpul facultatii(incepand cu anul 3 sau 4)te poti angaja ca asistent farmacist. Apoi, dupa ce termini studiile poti lucra intr-o farmacie ca si farmacist sau intr-un laborator de cercetare.

2 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Dupa ce termini facultatea de farmacie poti lucra ca farmacist sef, evident, intr-o farmacie, daca ai curaj si ceva capital, poti sa-ti deschizi propria farmacie sau cred ca, cu putin noroc, poti lucra intr-o companie farmaceutica

| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Daca termini farmacia, poti ajunge sa lucrezi intr-o farmacie.