| BornToSmile a întrebat:

O intrebare: Imi plac mult animalele, si as vrea sa fiu, ceva in genul...Adica sa pot sa ajut animalele, dar nu stiu ce sa aleg: Ori profesoara de limba engleza( fiindca imi place si engleza la fel de muult), ori sa fiu in domeniu' cu animale? Care credeti ca este mai dragut? Inca ceva... Daca la scoala se invata engleza, totusi nu ar fi frumos sa aleg sa fiu in domeniu' cu animale? Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| andrei_4094 a răspuns:

Profesor in Romania? Glumesti tu? Uita!
Iar treaba cu animalelel...depinde ce sa faci mai exact, si aici e prost platit...
In concluzie cauta ceva serios daca nu vrei sa traiesti de pe o zi pe alta!

4 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Scuza-ma dar cred ca gandesti inca prea simplu problema, nu e asa usor sa alegi o meserie/facultate.Sa fii profesor e destul de greu pe langa stresul zilnic (cu elevii) esti platit si prost.Sa lucrezi cu animalele ar fi o meserie mai placuta si probabil chiar si mai bine platita big grin Eu sincer as prefera sa lucrez cu animale decat cu copii, animalele asculta si fara sa le ameninti.

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Ai putea sa le combini. Sa faci o facultate de medic veterinar, sa te ocupi cu animalele. Apoi, sa inveti engleza la perfectie, si ai putea preda niste cursuri de engleza in particular. Ai avea si mai multi bani, si ai practica amandoua meseriile deodata.
Succes!
P.S. in ziua de azi, se cauta tot mai multi profesori in particular de limba engleza [de limbi straine in general de fapt]

| Alberto_8291 a răspuns:

Crede-ma profesorii nu ajuta o fiinta, dar tu poti asta.Zic asta deoarece si mie imi plac enorm animalele.Parerea mea este sa te faci... Aparator de animale.Meseria asta este de-a apara animale din toata lumea.Adica sa te plimbi prin toate continentele si sa ajuti un animal la ananghe.Asta e parerea mea.

| HAPPY_6924 a răspuns:

Da cu animale.succes