| ionut332 a întrebat:

O sa se mai caute contabili peste ceva ani? Sunt la liceu pe profil electic si nu ma mai prea atrage si m.am gandit ca la facultate sa merg pe contabilitate.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ce intrebare e asta? Contabilii se cauta mereu.

| Violleta2022 a răspuns:

Contabilii se vor cauta intotdeauna, pentru ca nici o economie nu se poate face fara ei!

| saidkique a răspuns:

Eu iti dau un sfat. Cauta singur informatii si cam ce se cere pe viitor, sau o facultate care sa-ti ofere un orizint cat mai larg de joburi. Apoi fa-ti un plan, o schema, cu ce ti-ar placea tie. Nu te lua dupa nimeni si nu cere opinia nimanui. Fa ce-ti spune inima pentru ca altfel vei avea sansa sa ajungi sa regreti ceea ce faci. Din schema aia elimina cat mai multe rezultate, aducandu-ti tie insuti argumente pentru acestea, sa ajungi la cat mai putine optiuni. Eu asa am facut, am facut un semestru la limbi straine. Nu mi-a placut, am fost impins de mama. Apoi in 2016 din planul meu am ramas cu facultatea de istorie si relatii internationale in engleza, ambele la UB. Am fost admis la ambele, si in ziua confirmarii inca nu stiam ce sa aleg intrucat ambele imi plac. Am facut o lunga plimbare prin cismigiu si pana la urma mi-am urmat inima si am confirmat la istorie. Si sunt fericit cu alegerea facuta.

| ionut332 explică (pentru saidkique):

Cea ce mi.as dori sa fac nu mai pot deoarece am probleme cu inima si n.am voie sa fac sport de performanta, in IT nu m.as descurca pe partea de programare, am ales partea de contabilitate deoarece am inteles ca.i destul de simplu si destul de platita...