| anonim_4396 a întrebat:

Oare cum se poarta candidatii la interviurile de angajare?
Oare ce fel de lucruri spun?

3 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

La interviuri trebuie sa raspunzi la intrebarile care ti se pun: despre istoricul tau profesional si educational, despre calitatile tale, despre defectele tale, despre planurile tale de viitor, sa spui ce ai face intr-o anumita situatie ipotetica dată etc.
Tendinta e sa fii stresata. Incearca sa nu fii. Fii degajata!

| MorcovMajestic a răspuns:

Spun poezii invatate de acasa

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde de interviu si de candidat.
Eu ma duc pe modul "sa vad ce vor si astia". Le raspund la intrebari si astept oferta.
Altii se emotioneaza si incearca sa convinga reprezentantul societatii ca si-ar da familia si organele pentru job.