| qieiqpalz a întrebat:

Oare dupa ce voi termina liceul voi putea da pentru brancardier? Si dupa pentru asistent? Fara sa fac o facultate, un unchi de al meu asta a facut, s-a inscris la ceva si mergea la scoala dupa masa si acolo o doamna ii invata si le dadea de invatat etc, oare pot face si eu asta?

4 răspunsuri:
| Florin458 a răspuns:

Da.Urmezi scoala pentru asistenti medicali.

| qieiqpalz explică (pentru Florin458):

Adica ce a facut si unchiu meu?

| Florin458 a răspuns (pentru qieiqpalz):

Da pentru a deveni asistent medical trebuie urmata acea scoala.Ca si brancardier nu cred sa ai nevoie de studii, tiu ca mai eixsta unele cursuri. Poti intreba la un spital daca ai nevoie de vreun curs sau nu, eu sunt cei mai in masura.

| qieiqpalz explică (pentru Florin458):

Ok mersi