| AncaHaisan a întrebat:

Ok. Atunci va intreb cate burse are AHA pentru anul I universitar 2018-2019?
Ma intereseaza întrucât conditiile de finanțare sunt mult sub nivelul celorlalte țări europene(de ex. Olanda taxa 2060 eur cu finantare rambursabila la intrarea in productie, la fel si UK chiar daca e mai scumpa). Mulțumesc!

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

N-ai fi postat intrebarea daca n-ai fi avut suspiciuni asupra studiilor(cica, de nivel universitar!)oferite de o firma, respeciv S.C. AHA Hotel School S.R.L(cod CAEN 8559 - Alte forme de invatamant ) din Brasov! "American Hotel Academy" din Braşov, NU ESTE cu adevarat o institutie de invatamant superior( fie de stat, fie privata) acreditata ARACIS! Nu vei gasi denumirea de "American Hotel Academy" in niciuna din listele institutiilor de invatamant universitar din Romania. Listele cuprinzand institutiile acreditate si autorizate de nivel universitar pot fi gasite pe website-ul Ministerului Educatiei Nationale, respectiv in link-ul: https://www.edu.ro/institutii-invatamant-superior

p.s. Inainte de a te lasa "aburita" de superoferta ti-as sugera" sa sapi"internetul dupa informatii!