| lullaby57657 a întrebat:

OK. Deci mi s-a urcat la cap chestia asta cu actoria si acum nu mai pot sa o scot. Partea buna e ca toata lumea imi zice ca sunt talentata si ca as putea face ceva serios.Dar cum incep? Daca am 12 ani cum pot sa ma fac remarcata? Multumesc!

4 răspunsuri:
| Zatharra a răspuns:

Să participi la şcenete şcolii dacă se fac.Pentru început trebuie să faci ceva legat de şcoală. Participi la serbări, concursuri nu ştiu...

| DakotaRoyse a răspuns:

Participi la şcoală la orice activitate organizată, mai încolo la liceu, la balurile pentru boboci şi alte chestii de genul.
Acuma depinde cât de sinceri şi obiectivi au fost cei ce ţi-au spus că te pricepi.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Sa te lase parintii l a reclame tv, cauta si tu pile

| Nolkyz a răspuns:

Iti trebuie o doza uriasa de resemnare si o viziune in care esti consienta ca poti esua pentru ca sunt n-spe mii de copii care isi doresc asta. E o competitie mare. Si trebuie sa faci o diferenta dintre actor si vedeta. Nu toti actorii sunt vedete. Iar, cred eu, pentru a deveni o vedeta, trebuie in primul rand sa fii un artist complet. Sa canti, sa dansezi, sa stii sa joci, sa ai darul acela al oralitatii... De a capta atentia tuturor prin doua vorbe. Sa emotionezi pana la lacrimi dintr-o privire. Sa ai o empatie uriasa... Cand privesti, sa privesti sufletul omului si nu omul.