| Andrei_Alex_2000_QN2J a întrebat:

Ok, deci vreau sa devin un animator doar ca in orasul meu nu e niciun liceu care are legatura cu asta. Si as vrea sa imi recomandati niste licee care ar fi usuoare ca sa pot invata animatie 2d si 3d pentru a putea aplica la o facultate de animatie.

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Un liceu de arte plastice ti-ar fi de folos.

| Ro1000 a răspuns:

Bine ai venit în club, mai nicăieri nu găsești așa ceva eu încerc din răsputeri în 2022 să găsesc niște cursuri ok(adică trec a 10 a si la cursuri se cam vrea să ai deja terminat liceul). Bine ce vreau eu e grafică 3d, mai precis doar animație 3d ceea ce la noi e foarte greu de găsit. Ce am învățat până acum este după tutorialele de pe yt pentru aplicația Blender. Trecând peste, știu că au trecut 3 ani de când ai postat mesajul, însă dacă din întâmplare îmi vezi mesajul mi ar plăcea să vorbesc cu cineva pe care îl interesează același lucru ca mine big grin.