| numesiprenume0 a întrebat:

Operator calitate. Este sau nu un loc de muncă greu pentru o persoana care nu are experiență?
Este obositor? Este nevoie de rezistenta la efort fizic? Sunt multe cerințe ce trebuie îndeplinite și greu de realizat? As dori cât mai multe detalii. Ofer funda.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ca operator de calitate, este o munca cu responsabilitate foarte mare, ca de avizul tau va fi nevoie, daca produsul acela nu are nici un defect si nici o crapatura, julitura si intruneste conditiile de calitate.
Acum nu stim cat sunt de mari piesele pe care le evaluezi, si nici cat sunt de grele, dar serviciul este ok, ca-i de munca 8 ore cu super atentie.
Evident va trebuii sa realizezi un anume numar de produse in cele 8 ore, adica nu prea o sa ai timp de povesti cu colegii, daca cumva se face productie acolo.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"Operator de calitate" = controlor de calitate (?)
Depinde in ce domeniu e si ce pretentii sunt.

| darrio2007 a răspuns:

Nu spui in ce domeniu este acest loc de munca.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Unde, în ce domeniu?

| mgtow a răspuns:

Daca iti place postul nu e greu, la inceput ti se pare ciudat dar in timp te adaptezi si e usor, atat timp cat nu sant multe ore sa prinzi oboseala sau sa ai stres pe cap care te baga in pamant

| Aditu94 a răspuns:

Salut,operatorul calitate, este un CTT prescurtat, care inspecteaza ceea ce au lucrat muncitorii : de ex. sudura, incarcat nisip, sablat, si alte cele ce necesita observatie, ca muncitorul sa nu dea buleala..In santierele navale si cele de constructiei a imobilelor, estista un asa numit "Diriginte de santier " care verifica ceea ce sa lucrat si ponteaza cu calificative si da verdictul daca acel operator de la postul de lucru a executat corect ori nu si-a dat interesul, si pe baza acelui operator calitate se decide daca muncitorul ramane s-au este expediat.