| anonim_4396 a întrebat:

Oricine poate termina facultatea de drept în ziua de azi?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Da, oricine e admis, apoi promovează toate examenele din timpul și de la finalul școlarizării.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

În București e FOARTE GREU. În restul țării o fi mai ușor, dar în orice caz, facultatea asta NU e pentru oricine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu chiar oricine dar multi de 5-6. Termina cateva sute pe an numai la Cluj. Unde vor profesa atatia viitori avocati, procurori etc? Facultate de diplome si un business.

| Ciprian2019 a răspuns:

Teoretic oricine a luat bacul, ia examenul de dmitere la dret si isi finalizeaza studiile la facultate, cu licenta happy