| Alasvher a întrebat:

Până la ce vârstă te mai poți reinventa profesional? Adică sa urmezi o facultate, cursuri sau ceva după care chiar poți profesa, sa ai anumite cunoștințe pe care sa le aplici?

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Pana la varsta la care inca nu consideri varsta un obstacol. Iar aceasta varsta variaza de la om la om. Unii oameni considera ca la 18 ani este deja prea tarziu sa mai faca ceva cu viata lor, altii au puterea ca la 50 de ani sa se apuce de ceva nou.

Violoncelistul Pablo Casals a fost intrebat de ce mai exerseaza in fiecare zi la varsta de 90 de ani. Raspunsul sau a fost "Pentru ca mi se pare ca fac progrese".

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Cat timp nu esti lenes(a), te poti reprofila la orice varsta.

| isemilia a răspuns:

Nu exista un raspuns sigur. Depinde de zona in care ai fost, de zona in care vrei sa mergi, de capacitatea ta intelectuala etc. In principiu poti face asta destul de mult timp. (bine, nu iti imagina ca la 70 de ani te apuci de medicina sau de armata)