| Antonies a întrebat:

Pe al doilea semestru o sa ma mut la o scoala auto sa invat mecanica auto. e scoala profesionala. Totusi nu sunt sigur daca am facut alegerea corecta cand am completat fisele de transfer, pot sa devin ceva din asta si sa castig ceva bani din meseria asta, mecanic auto? Sau ce m-as mai putea face ca sa castig bine? Ma refer sa tina cont de carnet, taximetrist, pe tir, transport marfa etc(niste exemple doar, vreau parerile voastre. Vreau sa fie cat mai multe). Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de cata meserie vei invata la scoala respectiva. In Romania poti face bani ca electrician / electronist auto deoarece se cauta oameni calificati in acest domeniu din cauza faptului ca multi pleaca in alte tari. Oricum fara BAC cel mai probabil vei sta toata viata pe un salariu slab si vei lucra incontinuu. Daca tot te faci mecanic mai bine te duci in alta tara.