| Baha663bsb a întrebat:

Pentru a deveni paramedic am auzit ca trebuie urmata scoala de pompieri din Boldesti dar întrebarea mea este, aceasta școală este una dura? Gen stil militar? Imi doresc sa devin paramedic de mic si mai am 2 ani de liceu

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Paramedic poti deveni daca faci o scoala POST liceala de asistenti medicali, nu de pompieri.

Termina-ti liceul, ia-ti BACul si apoi faci un curs postliceala de 3 ani DUPA liceu si asa iesi asistent medical sau paramedic.

| Violleta2022 a răspuns:

Scoala de pompieri de la baldovinesti o faci ca sa ajungi doar pompier, nu altceva.