| Andrei665 a întrebat:

Pentru a intra la scoala profesionala, trebuie sa intru in examen?

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Da. Si la scoala profesionala se intra cu examen.
Dar te sfatuiesc sa faci liceul. Pana la urma nu conteaza ce liceu, dar fa liceul. Fara liceu cu greu te mai poti angaja undeva.

| untu a răspuns:

Desigur ca da!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, trebuie sa intri in examen dar sunt unele scoli profesionale care accepta si fara examen.

| Andrei665 explică (pentru anonim_4396):

Scoala de sudori de la IMGB accepta cu sau fara examen?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andrei665):

Sincer nu stiu dar cel mai bine ar fi sa intri macar in examen.

| MCRgurl a răspuns:

Depinde.De exemplu daca ramai corigent pe vara la ceva,nu intri in examen.Dai corigenta si daca o iei, te duci la inspectorat si acolo de obicei e cineva care iti spune ce optiuni ai, unde au mai ramas locuri.Dar nu ai nicio garantie ca intri la profesionala. Daca mai sunt locuri, poti alege sa mergi acolo. Daca nu mai sunt locuri, va trebui sa te duci la un liceu unde mai sunt. Daca intri in examen ai sanse mai mari sa intri acolo.

| emayperritos a răspuns:

Da.sigur trebuie

| andreaioannou a răspuns:

Da