| Nustiuhabarnuuam a întrebat:

Pentru a lucra drept consultant vanzari in farmacie trebuie neaparat sa ai studii in domeniu?

2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Pentru postul de asistent de farmacie iti trebuie scoala postliceala de asistent de farmacie. Daca te angajezi ca lucrator comercial intr-o farmacie de ex Farmacia Tei sau Farmacia Dr Max (aia mare nu alea mici) nu iti trebuie studii. Deci atentie la descrierea postului

| Violleta2022 a răspuns:

Da, asa se presupune, ca sa stii ce vinzi, ce face produsul respectiv, cum actioneaza in organism, la ce ajuta si ce interactii are cu alte medicamente samd.