| Ramo137 a întrebat:

Pentru a ma face fotografa, ce studii trebuie sa am? e o facultate pentru asta sau doar niste studii dupa cls a 12-a?
funda

Răspuns Câştigător
| PeFuga a răspuns:

Poti face facultate pe domeniul asta (la Iasi este "Foto-Video" la UAGE), insa acei 3 ani de studii, eventual 2 de master nu iti garanteaza un loc de munca si nici talent! Recomand sa studiezi independent fotografia (poti face asta si inainte sa termini liceul), sa te inscrii in cluburi de profil si sa fii in preajma unor experti. Eventual faci un curs intensiv platit si iesi in mai mare avantaj. Poti fi un fotograf foarte bun si fara scoala pe domeniu, doar cu pasiune si talent, asa cum poti iesi din facultate muritor de foame sau fotograf la nunti si botezuri (moartea pasiunii). Mult succes!

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Ar trebui să faci ceva gen „imagine film" de la UNATC.
http://unatc.ro/film/imagine-film.php