| sokeging a întrebat:

Pentru a putea deveni regizor asemeni lui Martin Scorsese,Sergiu Nicolaescu,Steven Spielberg,etc,it trebuie facultatea de film sau cinematografie,iertati-ma daca cumva dau lipsa de coerenta caci aceste notiunisunt asemenatoare sau identice,insa am gasit si Cinematografie si Film cand cautam facultati, deci as dori o lamurire daca se poate?

2 răspunsuri:
| FilipSergiuPaul a răspuns:

Buna uite daca vrei sa te inscri la facultatea de film la Bucuresti gen la unatc ai grije ca e cu scandal a fost un domn profesor care face de rau facultatea il cheama Grozo sau ceva vezi ca la admitere trebuie sa faci meditatii si sa indeplinesti conditii gen sa nu fi drogat sau tigan sau femeie sau ceva sper ca te-am ajutat seara faina pa

PS: iti las un link sa te documentezi: http://unatcpebune.com/

| alexandru0sorin a răspuns:

Man eu am auzit ca e pericol cu facultatea de film sau cinematografie, a fost un scandal cand un polonez pe nume Groza a eliberat niste heilu care a creat daune stratului ozon