| Jianunelidaiana a întrebat:

Pentru Academia De Politie trebuie sa știi tot codul Penal sau doar anumite capitole?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La admiterea in Academia de Politie nu se da examen din Codul penal, de altfel nu se da examen de admitere din legislatie, ci din istorie, limba romana si limba straina.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pentru Academia de Politie trebuie sa stii doar matematica si fizica. In timpul Academiei de Politie vei invata Codul Penal sau mai mult sa stii sa lucrezi cu el ca nu poti tine minte atatea articole si subarticole. Sunt anumite parti care sunt importante pentru politist. Restul este treaba procurorului.