| LisaJulie a întrebat:

Pentru admitere la arhitectura trebuie doar meditații la matematica sau și la desen cu un profesor de desen ( o cunoștință dorește sa dea la arhitectura)! Cat de greu se intra la arhitectura? Este nevoie de pregătire la desen cu un profesor de specialitate de la un liceu de arte cu profil pictura/ desen?

2 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Dupa cate stiu eu din surse apropiate trebuie pregatire la desen cam un an, cu un arhitect sau absolvent de arhitectura.

| Whitte a răspuns:

Desen tehnic!