| CARDHU a întrebat:

Pentru admiterea la Serviciul Roman de Informatii Externie (SIE) este nevoie sa dai anumite probe? Stiu ca la SRI iti trebuie mate fizici la SIE iti trebuie mate fizica sau se bazeaza mai mult pe Romania limbii straine. II rog din suflet pe cei care stiu sa posteze!

2 răspunsuri:
| NOC a răspuns:

Tovarase, culca-te si nu mai posta prostii pe net.

| byeddy a răspuns:

Daca vrei sa ajungi la SIE sa stii ca sansele tale au scazut cu 50%. Trebuie sa fi discret. Oricum,trebuie sa stii o limba de circulatie internationala perfect(minim),daca stii japoneza, rusa, portugheza(o limba mai grea sau deloc comuna)ai sanse mai mari fata de altii care stiu engleza, spaniola, etc.Trebuie sa fi terminat neaparat o facultate, sa fi echilibrat si foarte DISCRET. Daca indeplinesti toate aceste lucruri o sa intri la ei pe site si o sa gasesti o cerere, ceea ce cu siguranta o va gasi un om care vrea sa fie la SIE. Daca esti ok dupa analiza lor te vor contacta si ...restul e CAN CAN.cu placere