| Sumatra a întrebat:

Pentru ce boala acceptă Comisia de orientare școlară mutarea unui elev în primul modul clasa a 9 a?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru nici o boala, nu se acorda aceste mutari, doar se poate amana anul medical, daca copilul este foarte bolnav.

In clasa a IXa NU se fac transferuri fiindca se stie ca-i smecherie si atunci nu se accepta aceste transferuri. Abia dintr-a X-a se poate, dupa ce dai diferentele de obiecte si aduci situatia scolara cu mediile toate incheiate, nota de 10 la purtare samd.