| PrecioussGirl a întrebat:

Pentru cei care au postliceala facuta cum pot face sa-si echivaleze studiile cu unul cu facultate? (specializare: AMG)

2 răspunsuri:
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Cere foaia matricola a studiilor absolvite si mergi cu documentele la secretariatul facultatii, si intrebi acolo mai departe ce este de facut. Depinde pana la urma de profesorii materiilor daca recunosc sau nu studiile respective.

| PeFuga a răspuns:

Din cate stiu nu poti echivala. Daca vrei diploma data de la facultatea de medicina trebuie sa faci facultatea... nu are cum sa iti echivaleze amg-ul cu studiile superioare happy Cel mult poti sa intri direct in anul 2 la umf, dar nicidecum sa duci foaia matricola la facultate si sa pleci cu diploma...