| Catalion a întrebat:

Pentru cei care au reusit sa treaca de probe anul trecut pentru a fi soldat gradat profesionist sau lucreaza de multi ani in domeniu. Am auzit ca vor fi 5 luni si ceva de instructie. Cum este instructia? Ce ati facut pe acolo? Salariile difera de la un oras la altul? Cat castiga un sgp cu tot cu beneficii? Dupa cat timp poate un sgp sa ceara un transfer intr-un alt oras?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Face om din tine. 2. Înveți să puști. 3. Nu. 4. Destul ca să merite. 5. Când îi dă voie comandantul.