| handsome990 a întrebat:

Pentru cei care nu isi gasesc de munca, cum va comportati? Cum va decurge voua ziua?

Răspuns Câştigător
| IrinaAndreea a răspuns:

Am fost si eu in aceasta situatie anul trecut, timp de o luna. Intr-adevar, timpul parea ca trece foarte greu, dar nu mi-am pierdut speranta si am continuat sa caut locuri de munca, sa depun CV-uri si am profitat de aceasta perioada pentru a ma relaxa. Bine, in masura in care a sta degeaba acasa poate fi relaxant...Dar stateam mai mult pe net, ma uitam la seriale, am iesit mai des cu prietenii... Dupa ce mi-am gasit, n-am mai avut timp de nimic si nici acum la un an de la angajare, parca n-am mai fost niciodata asa de libera ca atunci. Succes si sper sa gasesti curand!

7 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Toata ziua la calculator, sau stai cu baieti si vorbiti una alta si mancati seminte.♥

| OnuOnulică a răspuns:

Eu nu fac asta sa nu ma intelegi gresit.

| AndrrreaDeea a răspuns:

Ma uit la filme, citesc si caut de lucru, dar cam fara succes sau mai ies la plimbare.

| Dєєa a răspuns:

Curat, calculator.

| GaBrIeLa1994 a răspuns:

In primul rand daca nu faci nimic, trece timpul foarte greu.tot timpul exista cate ceva de facut pe acasa dar lenea te impiedica sa nu faci nimic si iti ocupi timpul stand degeaba.cauta sa faci prin casa orice si va fi bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai steaua mea, am devenit asa de meticulos in a face curatenie de zici ca sunt diliu laughing cand nu am nimic de munca e cel mai mare chin, ma feresc de figider ca dracu de tamaie laughing fac curat de 3-4 ori pe zi e aiurea rau de tot crying r'ar mama lor a d... ului de senatori si deputati care au facut legea muncii, am ajuns bataia de joc a oricarui nespalat dar pana nu se intampla vreo mortaciune nu se revizuieste nimic ca asa e la romani, sa-ti dau un exemplu :
Acum 4 luni am pus un baiat de 16 ani sa sune la o firma pentru angajare, i s-a raspuns ca sunt locuri de munca si ca daca mai are prieteni apropiati varstei lui sa mearga ca ai angajeaza imediat, la nici 5 minute sun la acelasi numar de telefon si cand mi-au auzit vocea putin mai matura mi-au spus ca locurile s-au ocupat de acum 2 zile, pai nu-ti vine "sa le dai de la radacina"? vor tineri ca sa-i pacaleasca, ai tin 3-4 saptamani si pe urma le da papucii gasindu-le motiv din orice, tragic este ca unora nu le mai dau nici salariul iar tineretul cum este nepasator nu-i arde sa faca reclamatie si uite-asa devine orice nespalat patron

| Athée a răspuns:

Porfit de timp, desi incerc din rasputeri sa-mi gasesc, dar nu fac caz din asta, ma distrez.