| DavidDutzuu a întrebat:

Pentru cei care stiu, este greu mutarea de la un profil la altul la acelasi liceu?
Sunt destul de pesimist fata de nota de la romana de la EN si vreau sa pun pe fisa aia si filologie la anumite licee (pentru a ma transfera avand in vedere ca am unele licee la care daca intru e perfect). MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| lorena66 a răspuns:

Hei! Nu este. Se face din primul modul chiar, daca nu ma insel. In clasa a9a toata materia e aceeasi cam la toate clasele cu foarte mici diferentieri daca nu deloc. Vei vorbi cu directorul liceului dupa primul modul (sau daca nu se poate, dupa primul an.) legat de transfer si el iti va spune pasii. Iti recomand sa te transferi dupa primul an, conditia fiind una singura: media ta de la final de clasa a9a sa nu fie mai mica decat cea mai joasa medie din clasa in care te transferi. De ex, daca ai media 9, 10 si cea mai mica medie in clasa in care te transferi e 9, te poti transfera. Daca ai media 8, 90 si cea mai mica medie la final de clasa a9a pe clasa de transfer este 9, nu poti sa te transferi. Succes

1 răspuns: