| maradona10 a întrebat:

Pentru cineva caruia I-ar placea sa faca delivery cu masina (sa lucreze) si nu cunoaste bine locurile ii este de ajutor un gps? si daca da ce fel de gps

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista google maps

| KanameKuran a răspuns:

Desigur ca ii este de folos, vezi tu GPS-ul iti va cauta cea mai rapida ruta pana la destinatie, te anunta cand si unde trebuie sa faci curbe, unde sunt radare, ambuteaje, benzinarii, restaurante, drumuri inchise, drumuri nou aparute etc...

Cat despre tipul de GPS: poti cumpara un GPS de la magazin (iti recomand tom-tom, si ai grija sa ofere update-uri nelimitate, altfel va trebuii sa platesti extra pentru a primi nautati despre drumuri) sau poti folosi gratuit functia GPS de la Google maps, desigur pentru aceasta va trebuii sa ai date mobile pe telefon, alltfel nu poti sa il folosesti.

| Bitzer a răspuns:

Este necesar. Dar nu te apuca sa cumperi echipament dedicat. Poti folosi telefonul personal. Pentru telefoanele cu Android poti instala HereWeGo, iar pentru telefon cu Windows poti instala Here Drive+. Mai sunt si altele, dar eu le folosesc cu succes pe astea doua.

| Violleta2022 a răspuns:

GPS sau Google Maps dupa telefonul mobil

| josephStalin98 a răspuns:

Eu folosesc Waze.

| mgtow a răspuns:

Pilot on

| anonimg a răspuns:

Pentru inceput ai nevoie de harti pe care le folosesc taximetristii ca sa cunosti blocurile.
Ex: tbm=isch&sa=1&ei=9jR4WuKqNK6LmgWrhZjgBQ&q=harti+taxi&oq=harti+taxi&gs_l=psy