| GeorgeGabriel20001 a întrebat:

Pentru dosarul de șomaj, e suficient dacă duc doar adeverința că am lucrat pe perioada respectivă fara carnetul de munca?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista carnet de munca, acela a disparut de acum 30 de ani.

| GeorgeGabriel20001 explică (pentru Violleta2022):

Deci e suficient doar aceea adeverință de la angajat că ai lucrat la el în ultimele 12 luni?

| Violleta2022 a răspuns (pentru GeorgeGabriel20001):

Nu stiu ce acte trebuiesc pentru somaj, eu doar ti-am spus ca nu mai exista carte (carnet) de munca, fiindca au fost eliminata dupa revolutie.
Mergi acolo si interseaza-te acolo ce acte ai nevoie, ca sa depui pentru somaj.

| ciprian9628 a răspuns:

DomnulReptila