| mihai234 a întrebat:

Pentru ghid turistic este necesar să ai facultate?
Eu am terminat liceul și am lua bac.ul.stiu că se fac cursuri pentru așa ceva

2 răspunsuri:
| Gerard9965 a răspuns:

Nu cred ca ai nevoie de facultate. Matusa mea lucreaza in Italia in turism, este ghid la un castel celebru si nu are facultate apeciala. Are facultate de chimie rolling on the floor si mai sunt multe exemple. Deci, nu, nunai nevoie de vreo facultate speciala.cursuri poti face, dar depinde de ce vrei. Poti fii ghid in alta tara, de exemplu. Dar in orice caz, trebuie sa stii engleza si limba țării respective.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de cerintele de angajare ale companiei de turism.