| conrob a întrebat:

Pentru inceput as vrea sa zic ca sufar din cauza inaltimii am 1.64 si vreau sa dau la jandarmerie si nu pot din cauza inaltimii.Ce sa fac? as incepe prin faptul ca trag de fiare,sunt plin de muschi,foarte inteligent, un la bataie. Deci perfect pentru jandarmerie! de ce zic perfect? pentru ca la inaltimea mea de 1.64 am batut oameni de 1.71 care imi dadeau palme in semn de nerespect din cauza inaltimii!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate mai cresti 1 cm pana la admitere sau poti cere o derogare si s-ar putea sa o obtii.

| RB26DETT a răspuns:

Cand vine vorba de bataie nu prea conteaza inaltimea, poti sa ai si 1.50 ca daca stii sa te bati poti sa-l capsezi bine si pe unu de 2 metriwinking
Problema ta cu inaltimea este datorata trasului de fiare, de la ce varsta te-ai apucat? daca te-ai apucat inca din varsta adolescentei... nu prea-i bine, te-ai oprit din crescut prematur, asta-i efectul negativ al trasului de fiare, te opresti din crescut.

| Bobby711 a răspuns:

Eu iti zic sa renunti la ideea asta. In primul rand daca reusesti sa intri acolo fi sigur ca lumea probabil ca o sa faca misto de tine din cauza inaltimii tale iar daca o sa sari la gatul lor fi sigur ca o sa iti iei bataie + ca acolo nu se accepta violenta intre colegi. majoritatea persoanelor au 1, 71 deci nu fi atat de bucuros eu am 1, 82 si cunosc foarte multe persoane mult mai inalte ca mine. Daca iti lucrezi muschii ii lucrezi fara folos ca oricum nu o sa cresti in h doar masa musculara. Baschet-ul te ajuta sa cresti insa nu in 2-3 luni vorbim de ani aici iar tu nu ai timpul asta. Daca esti mic nu ai destula masa daca nu ai masa nu poti exercita destula energie sa dobori pe cineva + ca in cele mai multe cazuri vei fi nevoit doar sa imobilizezi persoana nu sa o bati pana ii suna apa in cap nu esti la box prietene. Parerea mea e ca iti pierzi timpul cu jandarmeria poate vei reusii sa intri daca dai mita poate nu cine stie viata nu e corecta.