| anonim_4396 a întrebat:

Pentru o cariera in IT, m-ar interesa mai mult partea ca Administrator IT sau de ce nu o cariera de inginer IT.
Puteti sa-mi spuneti in ce constau amandoua? Daca pot sa urmez Politehnica-Automatica?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Linia intre specializarile in IT e destul de fina. Nu ai cum sa fii administator retea fara niste cunostinte de programare, si nu poti fi un programator bun fara ceva cunostinte de retea.

AC de la politehnica e o alegere buna, oricum alta varianta nu mai ai decat facultatitle de informatica

| Xaphanys a răspuns (pentru suntserios):

Multumesc! Ma tot uit la facultati....la ce ofera si ce asigura.
Tot incerc sa-mi dau seama ce sa urmez in viata.