| svenhassel13 a întrebat:

Pentru probele de inrolare in armata... cam cat de grele sunt? Cati pica in medie? Chestii de genul.

13 răspunsuri:
| AdrianPetru98 a răspuns:

Asta m-ar interesa si pe mine să aflu. Aștept răspunsurile în continuare.

| mgtow a răspuns:

Daca mergi la sala sa te pregatesti cu personal trainer o sa fie usor.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

La ce categorie de personal?

| svenhassel13 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Soldat voluntar

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru svenhassel13):

Iti raspund cam in 3 ore ca acum merg la sala. Oricum ce pot sa iti zic asa pe scurt ca trierea adevarata se face la psihologic unde mai mult de jumate pica. Raspund mai pe larg cand ma intorc

| svenhassel13 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Mulțumesc mult, Porta!

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru svenhassel13):

Ok, am revenit. Pai acum 4 ani cand am dat eu probele in armata am dat mai intai proba psihologica unde ai mai multe teste de inteligenta, de atentie si porcarii din astea pe care trebuie sa le faci contra timp ca de ex : Sa incercuiesti o anumita cifra pe o pagina plina intr-un timp limitat, intr-o foaie de desene destul de asemanatoare trebuie sa zici cate sunt de fiecare tip ( la fel intr-un timp limitat ) si mai multe chestii de genu. Dupa asta o sa iti dea niste foi cu vreo 300 de intrebari ( multe din ele se repeta dar sub alta forma si mai sunt si capcane pe acolo ). La alea trebuie ori sa minti si sa tii calea aia ori sa iti alegi un tipar de persoana si o sa iti explic. Acolo de ex o sa gasesti intrebarea : Iti plac animalele? Tu de ex spui daca ca iti plac si le adori si alte porcarii si dupa vreo 100 de intrebari iti vine intrebarea : Ti-ar palcea sa fii vanator? Daca ai pus da poti sa zici ca esti cam picat ca se bat in cap cele doua chestii adica cum naiba sa iti placa animalele si sa fii vanator ( dupa capul unor luminati din armata asta ). Si alea 300 de intrebari is pline de chestii de genul asta. De asta zic ca daca e mergi pe un singur tipar adica nu-mi plac animalele de ex si tii chestia asta pana la final orice ar fi, sa nu te vada ca te sucesti sau dai raspunsuri care se contrazic cu alte raspunsuri date mai inainte de tine. Aici pica jumate din candidati, psihologicul ii triaza pe gagii. La fizic e destul de ok traseul din sala ( asta il vezi pe net ) e accesibil plus ca s-au scos tractiunile deci in loc de alea trebuie sa faci vreo 14 flotari. Tot traseul ala trebuie sa il faci in 100 de secunde. Dupa traseul din sala o sa ai alergarea ( cea mai "iubita" proba de mine ) de 2000 de m in 9 minute si 45 de secunde. Vezi ca daca ecald, ploaie, zapada sau mai stiu eu ce care sa te incurce la alergat cei care supervizeaza pot sa iti mai scada pana la 15 secunde din timpul scos pentru conditii nefavorabile. Cam asta e de zis despre probe. Daca mai ai intrebari te ascult

| svenhassel13 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

ă, probe scrise avem?

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru svenhassel13):

La sgp nu, la subofiteri mate si engleza, la restul nu stiu, stiu doar ca la ofiteri s-a bagat si porba de informatica

| svenhassel13 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Asa. mai vreau sa stiu salaru' la început si pe parcurs

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru svenhassel13):

La inceput ( primul salariu, nu solda ) e de 3000 ( ori in jur de 3000, depinde de arma, de sporuri si alte chestii ). Pe parcurs creste odata cu vechimea, cu specialist de clasa ( e un examen pe care toti il trec ), si gradul ( dar sa nu stai in grad ca iti creste cu doar 2-3 lei pe luna la grad )

| svenhassel13 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Mulțumesc mult, Porta. Știam ca ma ppt baza pe tine Obergefreiter.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru svenhassel13):

Oricand camarade