| GrimmJ0w a întrebat:

Pentru programator...trebuie si algebra si geometrie?(sper ca nu)

Răspuns Câştigător
| usuk a răspuns:

Geometrie doar partea de vectori si trigonometrie in unele cazuri, depinde la ce o sa lucrezi

3 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Dacă te referi la faculta de info, mai multă algebră şi analiză matematică happy Geometria e ori opţională, ori e doar câte-un curs care are legătură cu ea.

| LolaLollita a răspuns:

Sa inteleg ca ai in vedere o facultate de informatica. In primul an vei face Matematica si Fundamentele alegbrice ale informaticii (asta la Cuza in Iasi). Apoi daca iti alegi optinale mai ai legatura cu matematica. Se trece fara batai de cap daca iti dai putin interesulbig grin

| Chαяtreux a răspuns:

Da