| Paix a întrebat:

Pentru SGP soldat gradat profesionist ce probe se sustin pentru admitere doar psihologic si sport?
Problema mea este ca eu am facut dosaru pentru ofiteri, academie daca voi pica examenu pentru academie pot candida pentru SGP tot in anul asta?

1 răspuns:
| pufulescu a răspuns:

Intreaba la Comisariatul Militar din orasul de unde esti, sau resedinta judetului de care apartine localitatea.
Noi nu avem de unde sa stim cand sunt acele probe, daca sunt si cu cate locuri disponibile.