| anonim_4396 a întrebat:

Pentru studentii care urmeaza Facultatea de Tehnica Dentara sau deja au terminat: ce materii se fac la cursuri? Matematica, chimie, biologie, anatomie se fac? Funda la raspunsul cel mai elocvent.

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca n-ai norocul sa primesti un raspuns de la vreun TPU-ist, student la ac. facultate, intra pe ac. pagina si da un clik, in josul paginii, pe "Plan de invatamant Tehnica si asistenta dentara : http://www.umfcluj.ro/Detaliu.aspx?t=Medicina-dentara-Oferta-educationala --- ( "trunchi comun " inseamna aceleasi discipline/cursuri indiferent de specializarea aleasa

| taviyamato2 a răspuns:

Nici nu cred ca conteaza, eu iti recomand facultatea aia pentru ca e mult mai bine sa faci asa o facultate decat sa faci o scoala de unde iesi cu nimic si dupa aia sa muncesti aiurea prin strainatate, eu zic sa te inscrii! nu ai de ales.

| mijjaa a răspuns:

de tehnica pai stai. eu stiu cred ca tehnologica, chimie e...