| anonim_4396 a întrebat:

Pentru un job, gen consultant vanzari produse naturiste (nu la telefon) sau chiar vanzari intr-o "farmacie naturista", trebuie sa ai facultatea de farmacie? Totusi, persoanele de acolo au o anumita pregatire si din cate m-am interesat, nu exista asemenea cursuri speciale doar pe filiera naturista.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai nevoie de nici o pregatire. Extrem de rar persoanele care vand produse naturiste au pregatire farmaceutica (poate una dintr-un milion), majoritatea sunt doar auto-didacti. O persoana care a facut facultatea de farmacie cu greu va mai crede in atatea produse naturiste, ar vinde in asa-zisa farmacie maxim 20 de plante si ar arunca celelalte pacaleli.