| Psycho43u a întrebat:

Pentru voi ce conteaza mai mult banii sau mediul de lucru? Adica gen eu zic ca e mai bine profesor pe bani putini decat muncitor in constructii.

Răspuns Câştigător
| anonim3247 a răspuns:

Mult mai bine profesor decât șantierist care are 8 clase.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Banii.

| Psycho43u explică (pentru suntserios):

Hai sa facem un calcul profesorii ajung la 4000lei daca te insori si e tot profesoara bagati 8000lei intr-un oras mic poti sa iti iei apartament si sa te duci si intr o vacanta, dar ce se intampla? Lucrezi 6 ore plus vacante foarte multe in schimb in constructii bagi ore la greu si vii rupt de obosit iti mai ramane sambata si duninica si la patron mai ales necalificat e nasol ca te mai cheama si sambata, deci concluzia? Degeaba iei bani multi daca nu faci nimic cu ei din asta rezulta ca nu are sens sa zici ca ai alege banii.

| suntserios a răspuns (pentru Psycho43u):

Hai sa nu facem calcule munca calificata vs munca necalificata pe santier la patron abuziv ca nu are sens.

| Psycho43u explică (pentru suntserios):

Da asa gen sa lucrezi 8 h munca calificata asa e ok dar daca lucrezi 10 h ii iei degeaba ca nu ai timp sa faci nimic

| sierra1 a răspuns:

Prof tânăr (ne)priceput = 3000 lei (să zicem)
faianțar priceput = 3000 euro (s-o zicem și p-asta)

ce alegi?

| anonim3247 a răspuns:

A scris cineva că faianțarul ia 3000 de euro.
Să spună de faianțar
- ce încadrare are când e angajat în baza actelor de studiu - adică 8 clase
- ce salariu i se trece în acte în baza calificării

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Mult mai bine profesor decât șantierist care are 8 clase.